اشتباهات دکوراسیون خانه که فضا را بد جلوه میدهند

۲۶ فروردین ۱۳۹۷ دریافت

اشتباهات دکوراسیون زمانی رخ میدهند که قصد خرید یا تغییر جای ادوات منزل را داریم. زمانی که میخواهیم تغییر دکوراسیون انجام دهیم بدون اینکه از اصول طراحی اطلاعات داشته باشیم با توجه به احساسات شخصی مان عمل میکنیم. به این علت هست که نتیجه کار همیشه آنچه که انتظار داریم نمی شود. در این مقاله وبسایت هاو کن یو رایج ترین اشتباهاتی که در طراحی اتاق نشیمن انجام میدهید را جمع‌آوری کرده هست. حتما تا پایان مقاله را بخوانید، چون حداقل یک مورد اساسی وجود دارد که شما نباید آن را انجام دهید.

۱در اتاق نشیمن شما روشنایی فقط از بالهست


روشنایی اتاق فضای خاصی به اتاق می دهد که باید با توجه به روحیه شما در نظر گرفته شود.بنابراین روشنایی اتاق نشیمن نباید فقط لوستر اتاق باش.د نورپردازی خودتان را انجام دهید. از انواع لامپ های ال ای دی, دیواری و لامپ های زمینی, نورهای سقف و غیره می توانید هستفاده کنید.

۲نبود فرش یا هستفاده از اندازه اشتباهات فرش های کوچک


بنابراین حتما برای اتاق نشیمن از سایز درست فرش هستفاده کنید. فرش بزرگ فضای اتاق را گسترش می‌دهند وآنرا بزرگتر نشان می دهند.

۳جاهای اشتباه قرار گرفتن تلویزیون


بهترین محل قرار دادن تلویزیون  روی یوار خالی هست. تلویزیون را در جلوی پنجره یا نزدیک آن قرار ندهید، چون برای بینایی شما خطرناک هست و باعث می شود که به طور واضح تصویر را نبینید. فاصله بین تلویزیون و مبل راحتی بستگی به اندازه مانیتور دارد. این فاصله باید برابر ۳ تا ۵ قطر باشد. این مورد را زمانی که یک تلویزیون جدید می‌خرید در نظر داشته باشید.

۴قدرت کوسن ها را دست کم می گیرید


کوسن‌ها فضای آرام و دنج به اتاق می دهند. زمانی که میخواهید کوسن انتخاب کنید در نظر بگیرید که آیا بافت و جنس آن مناسب پارچه مبل و صندلی شما هست یا خیر. چنانچه مبلمان اتاق نشیمن از جنس مخمل هست برای کوسن از جنس کتانی هستفاده نکنید. کوسن کوچک برای مبلمان کوچک انتخاب کنید. اگر تعداد مبلهای تان زیاد هست از چندین بالشتک ضخیم هستفاده کنید.

۵مبلمان شما چسبیده به دیوار هست


این قاعده برای اتاق های بزرگ صدق می‌کند. چنانچه شما می‌توانید مبل خود را دور از دیوار قرار دهید حتما این کار را انجام دهید با این کار فضا را بزرگتر جلوه می دهید و حس بهتری به اتاق می دهید. اگر مبلمان چسبیده به دیوار باشد، زمانی که فضای بیشتری وجود دارد, حسی مانند هستودیو رقص می دهد تا یک اتاق نشیمن.

۶مبلمان تیره زیر یک سقف کوتاه


اگر برای اتاقی که سقفش کوتاه هست مبل تیره بخرید اتاق کوچکتر و تنگ تر به نظر می رسد. مبلمان و صندلی ای انتخاب کنید که سایه های روشن خنثی ایجاد می کنند.

۷مبلمان تان را با توجه به طرح دکوراسیون تان انتخاب کنید, نه سلیقه شخصی تان


صرفاً به این دلیل که یک طرح زیبهست دلیل نمی شود که مناسب منزلتان باشد. مطمئن شوید که برای اتاقتان مناسب هست. روی یک صندلی یا میزی که می‌خواهید بخرید بنشینید و آن را امتحان کنید, در غیر این صورت احتمال بسیار کم هست که از این چیزها هستفاده کنید و از آنها بهره ببرید.

۸مبلمان ای که هیچ ارتباطی با فضا ندارد


سبک و مد مبلمان نیز تغییر می کنند. مبلمان حجیم و بزرگ با پشتی های بزرگ، دسته‌های بزرگ دیگر از مد افتاده اند. به مبلمانی با خطوط صاف و نیمرخ توجه کنید. شما می توانید یک مبل سنتی بخرید, اما نه با رنگی مدرن و به روز.

۹تصویر هایی که در جای مناسبی قرار نگرفته اند


بهترین ارتفاع مساوی ۱۵۳ سانتی متر از سطح زمین تا مرکز تصویر هست. اگر تصویر های زیادی دارید یک قاب بسیار بزرگ انتخاب کنید و تصویر ها را در آن قرار دهید به جای آن که هر قاب تصویری را جداگانه در گوشه‌ای بگذارید.

۱۰مبلمان بزرگ


رایج ترین اشتباه زمانی هست که افراد اتاق را پر از اسباب و اثاثیه میکنند که به سایز اتاق نمی خورد, به خصوص در رابطه با مبل های راحتی که باعث می‌شود که اتاق کوچک تر به نظر برسد. اگر اتاق نشیمن شما بزرگ هست پس می توانید مبلمان جا گیر تر خریداری کنید. برای اتاق های نشیمن کوچک تر یک مبل دو نفره و دو صندلی میزبان کاملاً مناسب هستند.

۱۱کاربرد اتاق نشیمن را درنظر نگرفته‌اید


اگر اتاق شما مستطیل شکل هست می توانید شکل آن را با هستفاده از یک کمد یا یک قفسه تغییر دهید. اتاق مربع شکل مفیدتر هست و حفظ تعادل نیز راحت تر هست. در اینجا برخی ایده‌های منطقه بندی اتاق را اشاره می‌کنیم:

اتاق نشیمن و اتاق خواب. اتاق خواب همیشه نزدیک تر به پنجره هست چون فضای خواب باید از در ورودی فاصله بیشتری داشته باشد.

اتاق نشیمن و آشپزخانه. شما می توانید منطقه هایی که دوست دارید را نظم دهید. اگرچه بهتر هست که آشپزخانه به پنجره نزدیک‌تر باشد تا برای آشپزی نور کافی داشته باشید.

اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری. دو واحد کامل وجود دارد که باید فضا و مکان کافی در یک اتاق وجود داشته باشد.

اتاق نشیمن و اتاق کار. اتاق کار می تواند در گوشه‌ای از خانه باشد. مسئله اصلی این هست که نور بیشتری باید به آنجا اختصاص داده شود.

۱۲به مرکز اتاق توجه نمی شود


اتاق نشیمن روشنایی بیشتری میخواهد. می توانند یک بخاری, اثر هنری، آینه, کاغذ دیواری و یا هر چیزی که جلب توجه میکند باشد. علاوه بر این شما می توانید برای قسمتهای دیگر نیز از رنگها، تصویر ها, رنگهای پیچیده ترکیبی متضاد هستفاده کنید.

۱۳گل های آپارتمانی در گلدانهای کوچک


بهتر هست که در یک گلدان گل های بزرگ قرار داده شود تا اینکه گل های کوچک زیادی در لبه پنجره قرار دهید. در نتیجه، اتاق شما بزرگتر ودنج تر به نظر خواهد رسید.

۱۴روکش های مبلمان قدیمی


زمانی که عوض شوند روکش های مبلمان می توانند در کل اتاق تغییر اساسی ایجاد کنند و سبک طراحی دکور شما را به روز و مدرن کنند. به علاوه شما می‌توانید روکش اتاق نشیمن تان را مطابق با روحیه و فصل ها تنظیم کنید.

۱۵فقط از یک سبک هستفاده می کنید


چنانچه به سبک طراحی خاصی علاقه دارید یا تغییر خاصی نمی خواهید ایجاد کنید اتاق شما آن گرما و صمیمیت را از دست می دهد. سبک های مورد علاقه تان را ترکیب کنید؛ گلچین، طرح های دیگر اتاق نشیمن شما را بدیع و اصیل می کنند. و هرگز دوست نخواهید داشت چنین مبلمانی را از دست بدهید.

۱۶پرده های اتاق تان فضا را کوچکتر نشان میدهند


این چیز جزئی مانند پرده هایی که درست نصب نشده اند می تواند اتاق شما را کوچکتر نشان دهد. ارتفاع نصب پرده و ضخامت آن مهم هست چون باعث می‌شوند سقف شما بلندتر به نظر برسد و در نتیجه اتاق نشیمن شما بزرگتر نشان داده شود. از رنگ پرده روشن تر تا بافت های دیگر به کار رفته در اتاق.

Like

Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم