جلوگیری از گم شدن گوشی (۱۰ روش جلوگیری از گم شدن و جا ماندن گوشی)

۲۵ فروردین ۱۳۹۷ دریافت

جلوگیری از گم شدن گوشی کار سختی هست. آیا موبایل خود را مدام گم می کنید؟ مدام به دنبال گوشی خود هستید و یا آن را در هر مکانی جا می گذارید؟ اگر که با این مشکلات و یا مشکلات مشابه مواجه هستید امروز روش هایی را برای جلوگیری از این اتفاق و پیدا کردن سریع گوشی موبایل به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید

شما از محل کار به خانه به وسیله مترو که شلوغ هست و همه خسته و کسل هستند برمی گردید، ناگهان زمانیکه دست در جیب‌تان می‌کنید تا گوشی خود را بردارید با یک واکنش سریع متوجه می‌شوید که گوشیتان زده شده هست و در جیب تان نیست. یا زمانی که از تاکسی پیاده شدید میبینید که گوشی نه در جیبتان هست و نه در کیف. اصلا این حس که دست در جیبتان می کنید و متوجه می شوید که گوشی در جیبتان نیست مدام اتفاق می افتد و از دست ان کلافه شده اید.  بعد از این اتفاق هم قلب شما سریع می زند, شکم شما تکان میخورد و مغز شما اوردرایو می‌کند. فقط بخاطر می آورید که داشتید با آن صحبت می‌کردید. ولی کجا جا ماند؟ وای !

۷ قابلیت مخفی اندروید که نمی دانستید

این وضعیت به نظر شما کاربران هاو کن یو مطمئنا آشنا هست. خب, باید گفت که حدود ۹۰ درصد از افرادی که از تلفن همراه هستفاده می کنند، حتی شما در معرض نوموفوبیا Nomophobia یا NoMoFo (ترس از نداشتن تلفن همراه) قرار دارید. اما در اینجا ده ترفند ساده برای این که هرگز گوشی تان را از دست ندهید. با هاو کن یو همراه باشید.

۱هستفاده از حالت سایلنت زمان دار در گوشی


جلوگیری از گم شدن گوشی _ هاو کن یو

خوب می دانید که گم شدن گوشی و یا افتادن آن در جایی و یا حتی جا گذاشتن آن در تاکسی و خودرو آن هم زمانی که گوشی سایلنت هست یک دردسر بزرگ به حساب می آید. اما قابلیتی در اکثر گوشی و اسمارتفون ها وجود دارد که شما گوشی را برای مدت زمانی مشخص سایلنت می کنیدو یا حالت سکوت را فعال می کنید و پس از ان مجدادا گوشی به حالت عادی باز می گردد. از این قابلیت هستفاده کنید تا بعداً حتی اگر فراموش کردید گوشی را از حالت سکوت خارج کنید و گوشی جا ماند و یا جایی افتاد با تماس قابل پیدا کردن باشد و  ساعت گوشی تان به طور اتوماتیک زنگ بزند. «من من هیچ وقت گوشیم را گم نمی کنم اما زمانی که آن را گم میکنند در حالت سکوت هست».

۲هستفاده از پایه و هستند های گوشی


جلوگیری از گم شدن گوشی _ هاو کن یو

از پایه های متصل هستفاده کنید و همیشه گوشیتان را هنگامی که از آن هستفاده می کنید و یا نمی کنید روی آن قرار دهید. تنها کافیست یک مورد از هستند و یا پایه های کوچک را خریداری کنید و در محل کار، منزل، و البته همراه خود از آن هستفاده کنید.  این کار موجب می شود که عادت کنید در یک جای مشخصی از منزل، محل کار و ماشین گوشیتان را قرار دهید. و احتمال جا ماندن و گم شدن ان تا درصد بالایی کاهش پیدا کند.  بعد از چند هفته به طرز باور نکردنی متوجه می‌شوید که دیگر زمانتان را هر روز صرف پیدا کردن گوشی تان نخواهید کرد. 

۳از اطرافیان کمک بگیرید

شاید این کار خیلی جذاب به نظر نرسد ولی می تواند کمک کننده باشد. هر وقت در جمعی حاظر می شوید مخصوصا در مهمانی و دورهمی های خانوادگی و دوستانه همیشه به دوستان بسپارید که با توجه با سابقه درخشان شما در حفاظت ونگهداری از گوشی به هنگام خارج شدن از همراه بودن گوشی همراه شما اطمینان حاصل کند.

۴هستفاده از هدفون


آمار ها به وضوح نشان می دهد که افرادی که با گوشی خود زیاد موسیقی گوش می دهند و یا اهل هستفاده از هدفون و ایرباد ها به همراه گوشی هستند احتمال گم کردن گوشی در آن ها بسیار کم تر از سایر افراد هست. دلیل آن هم مشخص هست. این افراد مدام گوشی خود را به گوش خود متصل کرده اند و بر اساس عادت هر زمان هم که از مکانی خارج می شوند سریع دست در جیب برده و اقدام به هستفاده از گوشی برای گوش فرا دادن به موسیقی می کنند. که اگر گوشی همراه آن ها نباشد سریع متوجه ان می شوند.

“البته تحقیقات هاو کن یو نشان می دهد این افراد تقریبا به اندازه قیمت دو گوشی تا به حال هدفون و ایرباد گم و یا خراب کرده اند”

۵ترفند تصویر پس زمینه


جلوگیری از گم شدن گوشی _ هاو کن یو

این ترفند تقریبا پیدا شدن گوشی شما را با درصد بالایی تضمین می کندو مگر آن که گوشی شما به سرقت رفته باشد.  در اپلیکیشن یادداشت گوشی خود نام و شماره تلفن ضروری و در دسترسی از خود یاد داشت کنید و اسکرین شات بگیرید و آن را پس زمینه قفل صفحه یا بکگراند  گوشی خود قرار دهید و امیدوار باشید شخصی که گوشی شما را پیدا می کند انسان خوبی باشد.

۶گوشی را در جیب پشت قرار ندهید


جلوگیری از گم شدن گوشی _ هاو کن یو

به همان میزان که سایز گوشی های همراه افزایش پیدا کرد در صد قرار دادن گوشی تلفن همراه در جیب پشت هم افزایش پیدا کرد. اما شما هیچ وقت گوشی خود را در جیب پشتی لباس خود قرار ندهید. با این کار علاوه بر اینکه گوشی به راحتی از جیب شما خارج می شود و شما متوجه این موضوع نمی شوید احتمال سرقت ان هم بسیار بالهست. از سوی دیگر گوشی شما در معرض آسیب های شدید هم قرار می گیرد. 

۷هستفاده از کاور ضخیم


جلوگیری از گم شدن گوشی _ هاو کن یو

باز هم با پیشرفت فناوری، ضخامت گوشی های همراه روز به روز کاهش پیدا کرد و به کمتر از یک سانتی متر رسید و حال دیگر شما به راحی وجود گوشی را در جیب و یا کیفتان احساس نمی کنید. با خرید یک قاب و یا محافظ بزرگ و ضخیم دیگر شما همیشه به راحتی از عدم حضور گوشی در جیبتان به موقع مطلع می شوید.

چگونه قاب گوشی سیلیکونی بسازیم؟ + ویدیو

۸هستفاده از پاور بانک


جلوگیری از گم شدن گوشی _ هاو کن یو

یک پاور بانک خوب برای گوشی تان تهیه کنید تا مجبور نباشید زمانی که در حال شارژ هست گوشی را به حال خود رها کنید. رها کردن و فراموش کردن گوشی در حالت شارژ یکی از اتفاقات تکراری برای همه هست و با این کار علاوه براحتمال سرقت گوشی احتمال جا ماندن ان در مکان های مختلف هم افزایش پیدا می کند. با داشتن یک پاور بانک و قراردادن گوشی به همراه پاور بانک ئر جیب و یا کیف دیگر نگران گوشی خود نخواهید بود.

نکات مهم هنگام شارژ کردن گوشی موبایل

۹یک عادت مناسب برای خود پیدا کنید

برای خود یک عادت کاربردی ایجاد کنید. مثلا به خود عادت دهید که هر چند وقت یکبار از گوشی برای چک کردن زمان خود هستفاده کنید و یا اینکه پیام رسان های خود را مدام چک کنید. البته ایده گوش دادن به موسیقی هم که بالا تر گفتیم می تواند کاربردی باشد. و یا دست زدن به جیب در هر خروج و ورودی. این عادت ها باید تکرار شوند تا ملکه ذهن شما شوند. همچنین می توانید یک هشدار دهنده زمانی تهیه کنید. این به شما کمک می کند تا هر چند ساعت گوشی تان را چک کنید یا می توانید آن را برای هر چند دقیقه تنظیم کنید.

۱۰ردیابی گوشی زمانی که آن را گم کرده اید


جلوگیری از گم شدن گوشی _ هاو کن یو

این قابلیت بسیار کاربردی و چاره ساز هست.  ماتگوشی های هوشمند قابل ردیابی به دست خود شما هستند. شما می توانید با تنظیم کردن گوشی علاوه بر پیدا کردن مکان دقیق، اطلاعات ان را از راه دور پاک کنید. اما باید اقدامات و تنظیماتی را روی گوشی خود اعمال کنید. این قسمت احتیاج به آموزش و توضیح مفصل هست که قبل تر ما در هاو کن یو مقاله ای برای شما آماده کرده ایم که می توانید این آموزش را در لینک زیر مشاهده کنید.

چگونه می توانید گوشی گمشده خود را پیدا کنید؟

Like

Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

۱

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم

تمامی حقوق مادی و معنوی برای ناول دانلود محفوظ میباشد.

طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد