چگونه امضا زیبایی داشته باشیم؟ (به همراه آموزش تصویری و قدم به قدم)

۱۹ مهر ۱۳۹۶ دریافت

چگونه امضا بزنیم؟ چگونه امضای زیبا داشته باشیم؟ چگونه امضا بزنیم که جعل نشود. این ها سوالاتی هست که در قالب این مقاله با شما کاربران به تمامی Hن ها پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید تا آموزش یک امضای متفاوت را با یکدیگر مرور کنیم.

بسیاری از همان دوران نوجوانی و حتی کودکی در پی کشف امضای مناسب خود هستند تا اینکه با بالا رفتن سن و هستفاده از امضا در شرایط و مکان های مختلف کم کم امضای شما شکل خود را پیدا کرده و متعلق به شخص شما و نه فرد دیگری می شود. اما اصلا امضا چیست؟ بر اساس نوشته و گفته ها که ما عینا ذکر می کنیم امضا “یک نمایش دست‌نویس از نام، لقب، یا شکل و اشکالی هست که برای هر فرد متفاوت هست. و افراد روی اسناد می‌نویسند تا مدرکی باشد دال بر حضور و آگاهی فرد از این سند. لحظه‌ای که فرد قلم را روی کاغذ قرار می‌دهد، کاراکترهای نوشته‌شده هویت پنهان شخص را نمایان می‌سازند. دست‌نوشته به هر شکل و فرم (دستخط، امضا، ترسیم اشکال و خطوط، رسم علائم، …) اثری فردی هست که ویژگی‌های فیزیکی، روحی-روانی و هویت را نمایان می‌کند”

این تعریفی هست که از امضا در بسیاری از مراجع و وبسایت ها آمده هست. پس بنابر این امضا مختص هر فرد هست و معمولا امضای یک فرد با فرد دیگر متفاوت هست و از سوی دیگر امضای هر فرد نمایانگر شخصیت و روحیات فرد هست. پس در هر شرایطی امضای زیبا و متفاوت شما می تواند حرف های زیادی در رابطه با شما برای گفتن داشته باشد. در بیزینس و شرایط کاری اهمیت آن مطمئنا چندین برابر خواهد شد.

اما حال چگونه می توانیم یک امضا خوب داشته باشیم و یا چگونه یک امضا خوب بسازیم؟

۱آنالیز امضا فعلی خود


زمانی که این مقاله را مطالعه می کنید به احتمال خیلی زیاد دارای یک امضا هستید. حال تمایل به تغییر و بهتر کردن همین امضا را دارید و یا اینکه می خواهید کلا امضای جدید برای خود دست و پا کنید. به امضا خود نگاه کنید و ببینید که کدام قسمت ها باید باقی بمانند، کدام بخش ها باید از بین حرکتند و در نهایت چه آیتم هایی باید اضافه شوند.

۲امضا با حروف انگلیسی یا فارسی

بهتر هست تصمیم خود را هرچه زود تر در رابطه با فارسی و یا انگلیسی بودن حرف و یا حروف مورد هستفاده در امضا، بگیرید. این امر کاملا سلیقه ای و البته به شخصیت شما بستگی دارد. می تواند حتی مجموعه ای از حروف فارسی و انگلیسی و یا تنها اشکال باشد. این امر کاملا به خود شما بستگی دارد.

۳انتخاب قسمت نام خود برای امضا

آیا می خواهید تمامی نام و نام خانوادگی خود را برای امضا انتخاب کنید و یا یکی؟ شاید هم قسمتی از نام ها. این مورد هم کاملا سلیقه ایست اما شما میبایست دست به انتخاب بزنید و تصمیم خود را برای این کار بگیرید.

۴انتخاب حرف مناسب برای امضا


تقریبا تمامی امضا ها بر پایه یک حرف از نام و یا نام خانوادگی (و یا شاید انتخاب شما مورد دیگریست) که پایه امضای شمهست. از بین حروفی که نام و یا نام خانوادگی شما را تشکیل می دهد، سعی کنید بهترین و شاید زیبا ترین حرف را که از لحاظ نستعلیق می تواند زیبا شود  را انتخاب کنید. مثلا در حروف فارسی بر روی حرف هایی همچون (ح، ج، ی،س، ن و… ) و در زبان انگلیسی بر روی (A، S، G، X، Z  و.. ) بیشتر از سایرین میتوان مانور داد. البته در اکثر مواقع حرفی که انتخاب می شود معلولا در ابتدا و یا انتهای اسامی دیده می شود که شاید شکیل تر باشد ولی اجباری روی این کار نیست.

۵یکپارچگی امضا


اگر برای امضا تصمیم دارید از حروف انگلیسی هستفاده کنید باید بدانید که به جز حرفی که برای پایه انتخاب کرده اید باید تمامی حروف با یکدیگر در ارتباط باشند و جدا جدا نوشته نشوند مگر اینکه بخواهید تمامی حروف را به صورت بزرگ به کار ببرید که شاید خیلی جالب نشود. این موضوع در رابطه با حروف زبان فارسی هم تقریبا صدق میکند. امضا بهتر هست با یک، دو و یا نهایتا سه حرکت به پایان برسد و برای امضا زدن خیلی دست خود را از روی برگه بلند نکنید. پس سعی کنید پیوستگی و یا یکپارچگی را در امضای خود مد نظر داشته باشید.

۶هستفاده از اشکال در امضا


شاید لازم هست بدانید که علاوه بر نوشته که مجموعه ای از حروف هست از برخی اشکال و یا خط ها در امضای خود می توانید کمک بگیرید که می تواند به شکیل و زیبا شدن امضای شما بسیار کمک کند. البته دقت داشته باشید که در این امر زیاده روی نکنید و از این خط های صاف و یا منحنی و یا اشکال به جا و درست هستفاده کنید.

۷کار کردن بر روی امضا


حال که تقریبا تمامی تصمیم ها و انتخاب ها را در رابطه با امضای جدید خود پشت سر گذاشته اید کم کم باید نسبت به خلق آن اقدام کنید. برای این کار به همراه یک تکه کاغذ و یک قلم شروع به کار کنید. تمامی موارد گفته شده در بالا را با دقت رعایت کنید و بر روی کاغذ پیاده کنید. سعی کنید بر روی هر قسمت و مخصوصا قسمت مهم کار یعنی همان حرفی که برای پایه در نظر گرفته اید خلاق باشید.

۸الهام گرفتن از سایر امضا ها


دقت کنید که قرار نیست کپی برداری کنید و این مورد تنها الهام گرفتن هست و آن هم بخشی از یک امضا. به راحتی سرچ کنید و امضا های مختلف را مشاهده کنید. ببینید که سایرین چگونه بر روی حرف های مختلف مانور داده اند و سعی کنید خودتان خلاقیت به خرج دهید و این موارد را خودتان خلق کنید. ولی می توانید از این ترکیب ها در امضا های که خوب طراحی شده اند هم کمک بگیرید. دقت کنید که از کپی کردن بپرهیزید چرا که خیلی این کار را میکنند و دیگر امضا منحصر به فردی ندارید و با خیلی ها شبیه خواهد بود.

چگونه حرفه ای چک بنویسیم

۹تمرین کردن امضا

حل که تقریبا کار به پایان رسیده هست و امضای شما شکل گرفته هست می بایست امضای خود را بار ها و بار ها تمرین کنید و بر روی کاغذ بزنید. زمانی که یک امضا دقیقا همانی هست که می خواهید به حالات دست و همچنین محل برخورد دست و مچ خود با سطح دقت کنید. بار ها این کار را تکرار کنید تا امضا ملکه ذهنتان شود.

 

Like

Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم