چگونه کیف دستی مناسب با توجه به فرم بدن انتخاب کنیم ؟

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ دریافت

خرید کیف دستی بخریم؟ همیشه بانوان هنگام خرید کیف دستی با چالش هایی مواجه خواهند شد. اما باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ هنگامی که برای خرید یک کیف دستی جدید به مغازه می‌روید، فرم بدنتان را نیز در نظر بگیرید. هر کیف دستی‌ای برای هر خانمی مناسب نیست. برای پیدا کردن کیف دستی مناسب‌تان، نکات زیر را دنبال کنید:

به طور کلی هنگامی  که صحبت از خریدن  کیف های دستی میشود، آن شکل از کیف که  مخالف شکل بدن شما هست برای شما مناسب‌تر هست. هنگامی که برای خرید بیرون می‌روید، کیف دستی مورد پسندتان را برداشته و به اتاق پرو حرکتید و همان‌طور که همیشه کیفتان را نگه می‌دارید، آن را در دست بگیرد و آن را در آیینه از تمامی زوایا بررسی کنید.

 اگر در رابطه با انتخاب انواع کیف و کیف‌دستی مشکل دارید، در ادامه این مقاله برخی  دستور‌العمل‌های لازم برای انتخاب کیف مناسب ذکر شده هست.

مدل‌های کیف دستی


کیف ها تنوع زیادی در انواع اشکال، سبک ها، جنس‌ها و رنگ ها دارند. کیف‌ها فقط برای نگه  داشتن وسایل شما طراحی نشده‌اند، بلکه طراحی شده‌اند تا بخشی از فشن باشند. هنگام دسته‌بندی کیف‌‌ها باید به دو روش به آن‌ها نگاه کنیم. یک مورد شکل کیفتان و مورد بعدی نحوه‌ هستفاده از آن. اول از همه کیف‌ها را بر حسب این که چگونه آن‌ها را هستفاده می‌کنید، دسته بندی می‌کنیم.

۱کیف رو دوشی


کیف‌های رو دوشی شکل‌ها و اندازه‌های بسیار مختلفی دارند. آن‌ها نسبتا بزرگ هستند و معمولا می توانید کیف پول، کلید، تلفن همراه، کتاب، دفترچه یادداشت، لوازم آرایشی و سایر لوازم خود را در آن‌ها بگذارید و گاهی اوقات داخل و بیرون آن‌ها جیب‌هایی طراحی شده هست. این کیف‌ها طوری طراحی شده‌اند که که بر روی شانه قرار بگیرند. این دسته از کیف‌ها بسیار کاربردی بوده  و شاید رایج ترین نوع کیف در بین خانم‌ها باشند.

۲کیف دستی-کتابی

کیف دستی نیز یک مدل کیف بدون بند  و دسته هست که  می‌توانید آن را در دستتان بگیرید و یا زیر بازویتان حمل کنید. در طول زمان کیف های دستی همیشه به نسبت کوچک بوده‌اند و اغلب در زمان‌های عصر و شب هستفاده می‌شده‌اند. شما می‌توانید کلید‌هایتان، گواهینامه رانندگیتان و یا رژ لبتان در آن ها بگذارید. البته در سال‌های اخیر کیف دستی‌های نسبتا بزرگ‌تری  نیز طراحی شده‌اند که  محبوبیتشان هم زیاد بوده هست. شکل این کیف دستی‌ها همانند همان کیف‌دستی‌های قدیمی طراحی شده  هست، اما به نسبت بزرگ‌تر هستند و می‌توانید تا تمام ملزوماتتان را داخل آن‌ها بگذارید. جنس کیف‌های دستی می تواند نرم و لطیف باشند و یا فرم دار بوده و یا حتی سفت و سخت باشد. این کیف‌ها در اشکال و جنس‌های مختلفی، از جمله ابریشم، ورنی و یا پارچه‌های پولکی  تولید می‌شوند. یک کیف دستی می‌تواند که با یک لبه برگردان بسته شود، و یا از بالا بسته شود و یا  توسط زیپ، قفل فشاری، و یا بند باریک و یا هر به هر وسیله دیگری بسته شود.

۳کیف دسته‌دار


بدیهی هست که کیف های دسته دار طوری طراحی شده اند که با دست نگه داشته شوند و معمولا یک دسته کوچک دارند و برای هستفاده بر روی شانه طراحی نشده‌اند، این کیف‌ها فقط باید در دست حمل شوند و معمولا از کیف روی دوشی کوچک‌تر بوده و از کیف کتابی-دستی بزرگ‌تر هستند.

۴کیف زنبیلی


 

این کیف‌های غیر رسمی معمولا از برزنت درست می‌شوند. این دسته از کیف‌ها معمولا از بالا باز هستند و کلا یک قسمت دارند و بسیار بزرگ بوده و وقتی آن‌ها را بر روی دوش خود میاندازید معمولا تا آرنجتان می‌آیند. این دسته از کیف‌ها برای رفتن به ساحل، فعالیت‌ در فضاهای باز و یا خرید مناسب هستند.

۵کیف پست‌چی‌


به دلیل مدل هستفاده این دسته از کیف‌ها، آن‌ها را نیز کیف یک‌وری نیزمی گویند. این کیف‌ها عالی هستند، چون امکان ندارد تا گمشان کنید. این دسته از کیف‌ها تنوع زیادی در مدل و سایز دارند و غالبا توسط دانش‌آموزان و یا مسافرین هستفاده می‌شوند.

۶کوله پشتی


 یک مدل کیف دیگر که در میان دانش‌آموزان بسیار محبوب هست، کوله پشتی هست. این کیفه‌ها دو دسته پهن دارند و بر روی پشت شما قرار می‌گیرند. کوله پشتی برای حمل کتاب های مدرسه، یادداشت ها و چیزهای دیگری که تا  حدودی سنگین هستند، بسیار مناسب هست. این دسته از کیف‌ها معمولا از نایلون ساخته می شوند، اما می توانند از برزنت و یا چرم نیز ساخته شوند.  کوله پشتی‌ها برای مسافرت، پیاده روی، کمپینگ و فعالیت های دیگر عالی هستند.

مدل کیفی که  انتخاب می‌کنید به آن‌چه که باید با خود حمل کنید، جایی که می خواهید حرکتید  و سلیقه شخصی شما بستگی دارد. بسیاری از خانم‌ها فقط  یک سبک کیف مورد علاقه دارند که  تقریبا هر روز از آن هستفاده می‌کنند و فقط در موارد خاص یا شرایط خاص، آن را با یک کیف کوچک‌تر یا بزرگ‌تر جابه‌جا می‌کنند. و برخی خانم‌های دیگر ده‌ها مدل کیف دستی دارند و به‌طور مرتب کیف‌های خود را  با توجه به لباس، جایی که می خواهند حرکتند و روحیه خود، تغییر می‌دهند.

حال که  با دسته بندی انواع کیف دستی با توجه به نوع هستفاده و حمل آن ها آشنا شدید، کمی این دسته بندی را جزیی‌تر می‌کنیم و در رابطه با برخی مدل‌های رایج‌تر از کیف‌ها کمی بیشتر صحبت می‌کنیم.

انتخاب کیف دستی با توجه به فرم بدن


  • خانم‌های قدبلند و لاغر: کیف‌های کوتاه و با شکلی خمیده مانند یک کیسه را انتخاب کنید. از کیف‌های رودوشی‌ای که  بند کوتاه دارند و شما را بلندتر نشان می‌دهند، هستفاده نکنید. کیف‌هایی را انتخاب کنید که نسبت به طولشان عریض‌تر هستند. کیف‌های دستی انتخابی خوب برای این دسته از خانم‌ها هستند.
  • خانم‌های ریزنقش: با وجود آن‌چه که در هالیوود می بینید، کیف‌های بزرگ برای خانم‌های ریز نقش مناسب نیستند. کیف‌های بزرگ تمامی بدن شما را می‌پوشانند. از کیف‌های رودوشی‌ای که بند بلندی دارند نیز دوری کنید، این دسته از کیف‌ها شما را ریز‌تر و حتی کوتاه‌تر نشان می‌دهند.
  • خانم‌های درشت اندام: این دسته از خانم‌ها باید کیف‌های بزرگ و شکل‌دار و صندوق‌مانند انتخاب کنند، تا با این روش برجستگی‌های بدنشان را بپوشانند. حوهستان باشد که کیفی را که بسیار کوچک هست انتخاب نکنید، این کیف‌ها شما را درشت‌تر نشان می‌دهند. اگر عاشق طرح و نقش هستید، از طرح‌های ظریف و ریز دوری کنید.
  • همه افراد: اگر قصد دارید که ولخرجی کنید و یک کیف گران بخرید، کیفی را انتخاب کنید که در اکثر مواقع قادر به هستفاده از آن باشید. هیچ لزومی ندارد که برای خرید کیفی که فقط ممکن هست گاهی اوقات آن را از کمدتان درآورده و هستفاده کنید، مبالغ بسیار بالایی بپردازید. اگر عادت دارید که کیف‌های ارزان و متنوع می‌خرید، ابتدا یک  کیف کلاسیک به رنگ مشکی و قهوه‌ای برای هستفاده هر روزتان بخرید و سپس به سراغ مدل‌های جالب و عجیب غریب و آهنی حرکتید.

انواع اشکال کیف ها

خرید کیف دستی www.howcanu.com

  • کیف هلالی: این مدل از کیف جنسی نرم و شکلی مانند هلال دارد و می‌تواند شیک و در عین حال غیر رسمی باشد. غالبا این مدل کیف از بالا با یک زیپ بسته می‌شود.
  • کیف خورجینی (مدرسه‌ای): کیف خورجینی معمولا یک دسته کوتاه دارد که می‌توانید آن را با دست بگیرید و یا گاهی اوقات بر روی دوش خود بیاندازید. کف آن صاف هست و از بالا با زیپ، قزن قفلی، بند و یا سگک بسته می‌شود.
  • کیف پاکتی: کیف پاکتی نیز نوعی دیگر از کیف دستی-کتابی  هست که به شکل پاکت نامه طراحی شده هست و توسط یک لبه برگردان بسته می‌شود.
  • کیف مچی: کیف مچیی نیز یک مدل کیف بسیار کوچک هست که یک بند بسیار نازک دارد تا بتوانید آن را دور مچ دست خود بیاندازید. این مدل کیف گنجایش بسیار کمی دارد و غالب اوقات حتی  گنجایش آن کمتر از کیف پول هست.  در سال‌های اخیر کیف‌های مچی بسیار محبوب شده‌اند، خصوصا برای هستفاده در مهمانی‌های شبانه که دوست ندارید کیفتان را کنار بگذارید.
  • کیف‌های مناسب مراسم شب: این دسته از کیف ها در مناسبت‌های خاص و در مدل‌ها  و اشکال مختلف طراحی شده‌اند.آن‌ها می توانند مانند کیف دستی‌های کوچک، کیف رودوشی‌های کوچک و یا هر مدل دیگری از کیف‌ها بشند. این دسته از کیف‌ها می‌توانند در هر شکل و سبکی باشند  و معمولا براق بوده  و یا  از جنس ورنی، پولکی و یا مزین به کریستال یا جواهرات هستند. در سالهای اخیر کیف‌ها ساخته شده از فلز یا پلهستیک سخت نیز محبوب شده‌اند.

دیگر اشکال محبوب در بین کیف‌ها از جمله کیف‌های صندوقی، کیف‌های پزشکی، کیف‌های باگتی و ساک‌های ورزشی هستند.

Like

Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم