چگونگی پاک کردن کش یک سایت خاص در مرورگر گوگل کروم

۱۶ آذر ۱۳۹۶ دریافت

گوگل کروم در بخش تنظیمات خود قسمتی دارد که به کمک آن می‌توان کش سایت‌ها را پاک کرد. اما این گزینه بر روی همه سایت‌ها در یک ساعت، هفته و یا ماه گذشته و یا برای همیشه اعمال می‌شود. اگر شما بخواهید پاک کردن کش مرورگر را برای یک سایت خاص مثلا آپارات انجام بدهید، هیچ گزینه‌ای وجود ندارد.

پاک کردن کش در مرورگر کروم

Ctrl+F5 هم دقیقا عمل حذف و پاک کردن کش را انجام نمی‌دهد، بلکه در واقع با حفظ کش یک Hard Reload اعمال می‌کند.

کروم را باز کرده و به سایتی که قرار هست کش آن را پاک کنید حرکتید. بخش Developer Tools را با فشردن دکمهٔ F12 و یا Ctrl+Shift+I باز کنید. سپس بر روی دکمهٔ رفرش یا ریلود کلیک رهست کنید و Empty Cache and Hard Reload را از میان ۳ گزینهٔ نمایان شده انتخاب کنید.

پاک کردن کش یک سایت خاص

توجه داشته باشید که در صورت وارد نشدن به حالت Developer Tools با کلیک رهست کردن روی دکمهٔ ریلود خبری از این ۳ گزینه و منوی بالا نیست.

برای دانستن اینکه تفاوت Ctrl+F5 و این گزینهٔ جدید در چیست باید بگوییم که وقتی شما Ctrl+F5 را می‌فشارید، کش روی سیستم شما پاک نمی‌شود. مورد هستفادهٔ کنترل+اف۵ زمانیست که شما می‌دانید که سایت مورد نظر شما آپدیت شده هست اما کش روی سیستم شما باعث می‌شود که همچنان نسخهٔ قبلی سایت باز شود. اما پاک کردن کش علاوه بر مزیت حذف فایل‌ها از سیستم به این دلیل به کار می‌رود که صفحهٔ سایت مورد نظر شما با خطاهای زیادی لود شده هست و یا شما توسعه‌دهنده و طراح سایتی هستید که در حال آزمایش و خطا بر روی چیزی هستید.

منبع: تکنامه – ادیکتیوتیپس

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم