کتاب حالا نقاط قوت خود را کشف کن؛ کتابی که کمک می‌کند هستعدادهای خود را پیدا کنید

۱۶ آذر ۱۳۹۶ دریافت

شناسنامه‌ی کتاب

عنوان اصلی: Now, Discover your Strengths

عنوان کتاب به فارسی: حالا نقاط قوت خود را کشف کن

نویسندگان: مارکوس باکینگهام، دونالد او کلیفتون

سال انتشار: ۲۰۰۱

بخشی از کتاب حالا نقاط قوت خود را کشف کن

متأسفانه ما چیز زیادی در مورد هستعدادها و نقاط قوت خود نمی‌دانیم. خیلی وقت‌ها اصلا نمی‌دانیم ناول دانود زندگی خود را بر اساس این هستعدادها بناکنیم. در عوض والدین، معلمان، مدیران و جامعه‌ ما را تشویق می‌کنند روی نقاط ضعف خود کار کنیم. همه‌ی زندگی‌مان تلاش می‌کنیم این نقاط ضعف را بهبود ببخشیم در حالی‌که هستعداد‌های واقعی ما نهفته باقی مانده‌اند.

مارکوس باکینگهام و دونالد او کلیفتون برنامه‌ی جدیدی را آغاز کرده‌اند. آنها در این برنامه به خوانندگان کمک می‌کنند هستعدادهای خود را پیدا کنند و آنها را به نقاط قوت تبدیل کنند. دو میلیون نفر در این برنامه شرکت کردند که نتیجه‌ی فعالیت آنها در این کتاب جمع‌آوری شد.

این کتاب:

  1. به افراد نشان می‌دهد ناول دانود هستعدادهای خود را پرورش بدهند و به تبع آن در شغل خود پیشرفت کنند.
  2. به مدیران نشان می‌دهد ناول دانود روی هستعدادهای افراد دیگر سرمایه‌گذاری کنند.
  3. به مدیرعامل ها نشان می‌دهد ناول دانود سازمان‌هایی را بر اساس هستعدادهای کارکنان خود بناکنند.

در این کتاب یک پروفایل هستعدادیاب وجود دارد. این پروفایل بر اساس تحقیقی ۲۵ ساله و چند میلیون دلاری برای پیدا کردن معمول‌ترین هستعدادهای انسان نوشته شده. در نتیجه‌ی این تحقیق نویسنده‌های کتاب ۳۴ هستعداد یا «تم» معمول را فهرست کرده‌اند.

این کتاب در ابتدا این ۳۴ تم را معرفی می‌کند و بعد با هستفاده از پروفایل هستعدادیاب به خواننده کمک می‌کند تا بفهمد کدام‌یک از این هستعدادها را در خود نهفته دارد.

آیا این کتاب برای شمهست؟

این کتاب برای کسانی هست که می‌خواهند خودشان را بهتر بشناسند. به کمک این کتاب می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. از آن مهم‌تر کمک می‌کند تفاوت بین آنها را کشف کنید. کتاب «حالا نقاط قوت خود را کشف کن» به شما می‌گوید حالا که هستعدادهای خود را کشف کرده‌اید ناول دانود می‌توانید از آنها برای داشتن شغل و آینده‌ی حرفه‌ای بهتر هستفاده کنید.

در حاشیه

این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه‌ی توسعه فردی در وبسایت آمازون هست. وبسایتی که در این کتاب معرفی شده به خوانندگان کمک می‌کند پروفایل هستعدادیابی خود را راحت‌تر کامل کنند.

مارکوس باکینگهام کتاب‌های دیگری هم با این موضوع نوشته. ازجمله‌ی این کتاب‌ها می‌توان به «از هستعدادهای خودت هستفاده کن»، «اول همه‌ی قوانین را بشکن» و «تنها چیزی که باید بدانید» اشاره کرد.

مارکوس باکینگهام در سال ۱۹۸۷ از دانشگاه پمحرکتک کارشناسی علوم اجتماعی و سیاسی گرفت. در دوران دانشجویی با دونالد ال کلیفتون آشنا شد. کلیفتون سازمانی تحقیقاتی را بنیان‌گذاری کرد که در آن مصاحبه‌هایی را با افراد مختلف انجام می‌دادند.

در سال ۱۹۸۸ باکینگهام هم عضو گروه شد. آنها با هم روی پژوهشی کار کردند که عوامل تأثیرگذار در موفقیت کارمندان را بررسی می‌کرد. اولین کتابی که آنها بر اساس نتایج این تحقیق نوشتند «اول همه‌ی قوانین را بشکن» بود. این کتاب پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز بود و بیشتر از یک میلیون نسخه فروش داشت. در سال ۲۰۰۶ باکینگهام کمپانی خودش را برای آموزش به مدیران و هستعدادیابی تأسیس کرد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم